U Novom Sadu dan policije na platou Spensa

Danas na platou Spensa u Novom Sadu obeležava se Dan policije — građani su pozvani da dođu, razgledaju policijsku opremu i iz prve ruke razgovaraju sa pripadnicima Ministarstva unutrašnjih poslova.

Dan policije obeležava se svake godine 1. juna u znak sećanja na osnivanje savremene srpske policije.

Posetioci mogu da razgledaju izloženu policijsku opremu i vozila, kao i edukativne sadržaje koje su pripremili pripadnici Policijske uprave Novi Sad, Uprave za vanredne situacije, Centra za osnovnu policijsku obuku i Srednje škole unutrašnjih poslova „Jakov Nenadović“ iz Sremske Kamenice.

Događaju prisustvuje i gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin.

To je prilika da građani upoznaju rad policije, a policajci da se približe zajednici koju svakodnevno štite.

Foto: Dnevnik/ D. Nikolić

Ne propustite priliku da vidite policijsku opremu i vozila iz neposredne blizine — manifestacija je besplatna i otvorena za sve.

spot_img

Najnovije

povezano

spot_img